W rękach naszych znajdują się znowu losy nasze i przyszłość nasza, od nas zależy jak się urządzimy.

- Wincenty Witos, z odezwy do chłopów - 1945r.

Zaprzyjaźnione strony:

  • stat4u

Wydarzenia

Finał konkursu "Europa w każdej gminie" - 8.1.2011

8 stycznia 2011 r. w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, podczas Noworocznego Spotkania Samorządowego PSL rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Wydawnictwa Ludowego na najlepsze strony internetowe społeczności lokalnych pt. "EUROPA W KAŻDEJ GMINIE" IV edycja.

Jury w składzie: Ewa Kierzkowska - wicemarszałek Sejmu RP, wiceprezes Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL, Henryk Cichecki - prezes  Zarządu Wydawnictwa Ludowego, redaktor naczelny "Gospodarza", Robert Matejuk - redaktor naczelny Zielonego Sztandaru, Marcin Wieczorek - informatyk, dokonało przeglądu kilkudziesięciu prac, które wpłynęły na konkurs z całego kraju. Przy ocenie witryn internetowych jury uwzględniło przede wszystkim walory użytkowe, informacyjne i techniczne oraz estetykę witryn.

W wyniku prac komisji wysoko oceniona została witryna internetowa Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Wincentego Witosa, która uplasowała się na II miejscu.

Drugi od lewej - Prezes Towarzystwa,
Ryszard Ochwat

Zarząd Towarzystwa na uroczystej gali reprezentował Jego prezes - Ryszard Ochwat.

Strona internetowa stowarzyszenia powstała w kwietniu ubiegłego roku, z wcześniejszej inicjatywy śp. Kustosz Muzeum Witosa Janiny Kupiec oraz wiceprezesa Towarzystwa Henryka Wojciechowskiego. Pomocą techniczną przy jej zaaranżowaniu wspiera prezes Fundacji Gospodarka i Przedsiębiorczość w Krakowie Jan Ruszała.

Strona w przeciągu kilku miesięcy spotkała się z życzliwością i sympatią wśród użytkowników. Ponadto stała się swoistą wizytówka dla samego Towarzystwa jak i ofertą dla wszystkich, którym bliskie są idee Wincentego Witosa. Obecnie witryna wciąż się rozwija, w niedługim czasie obejmie swoim zasięgiem wszystkie szkoły im Wincentego Witosa w Polsce. Zapraszamy do odwiedzin Naszej strony, wymiany sugestii i nowych pomysłów. Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Wincentego Witosa otwarte jest dla wszystkich osób, które cenią sobie wielowiekowe wartości ruchu ludowego i Jego czołowych liderów - Wincentego Witosa i Stanisława Mierzwy.