W rękach naszych znajdują się znowu losy nasze i przyszłość nasza, od nas zależy jak się urządzimy.

- Wincenty Witos, z odezwy do chłopów - 1945r.

Zaprzyjaźnione strony:

  • stat4u

Wydarzenia

60 lecie powstania ZSiP im. Wincentego Witosa w Bolkowie · 02.04.2023

W dniu 25 marca 2023 r. Zespół Szkół i Placówek im. Wincentego Witosa ( woj. dolnośląskie, pow. jaworski) obchodził 60 lecie powstania. Uroczysta msza świętą zainaugurowano w dniu 25 marca 2023 r obchody jubileuszu 60 lecia oraz 40 lecia nadania imienia patrona Zespołu Szkół i Placówek im. Wincentego Witosa w Bolkowie(woj. dolnośląskie, pow. jaworski). Msza w intencji uczniów, kadry nauczycielskiej, pracowników oraz tych, którzy odeszli zgromadziła wielu absolwentów oraz osoby związane ze szkołą.

Główna cześć uroczystości odbyła się w dawnym kościele prawosławnymzaadoptowanym obecnie na galerię ARS ET HISTORIA , gdzie spotkali się uczniowie i pedagodzy wielu pokoleń. W przemówieniach dominowały wspomnienia i życzenia. Licznie przybyli nauczyciele i absolwenci nie kryli wzruszenia i chętnie wspominali czasy kiedy ZSIP nosił nazwę bolkowskiego \\\"AGROBIZNESU\\\". Podczas uroczystości przekazano portret patrona szkoły Wincentego Witosa, który trafi do muzeum w Wierzchosławicach. Po części oficjalnej przybyli goście wzięli udział w poświeceniu okolicznościowej tablicy umieszczonej przy szkole i udali się do szkoły na zwiedzanie oraz spotkania rocznikowe.

W tej niecodziennej uroczystości udział wzięli Ryszard Ochwat -Prezes Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Wincentego Witosa oraz Janusz Skicki – Kierownik Muzeum.